Silent Hill - shrnutí děje I

8. července 2013 v 9:39 | Asuka |  Silent Hill (zaslouží si samostanou rubriku :D)
Opět zdravím. Jak jsem slíbila, nabízím shrnutí děje Silent Hillu :-) Jestli vám vadí moje poznámky, tak přestaňte pičovat a hru si stáhněte! :D

Harry Mason je trochu neschopný, ale jinak celkem normální chlápek, který čtyři roky v kuse jenom truchlí nad ztrátou manželky a stará se o svou dceru Cheryl. Živí se jako spisovatel nekvalitních (ano, podle Silent Hill wiki je špatný spisovatel) detektivek, takže není divu, že moc peněz nemá.

Cheryl jednou Harrymu o prázdninách na výlet navrhne odlehlé městečko jménem Silent Hill. Sice je totálně mrtvé a ani v normálním světě v něm nikdo pravděpodobně nežije, ale proč ne, někdo má prostě rád moře a jiný zase prozkoumává mrtvá města. Harry nic nenamítá, takže sbalí kufry a jedou. Cesta je dost dlouhá, a když už se blíží, je noc. Harry spatří motorku, na které jede mladá policistka. Jede dost rychle a předjíždí jeho auto. Po chvíli vidí, že se nejspíš vybourala, motorka je na okraji silnice. A teď k záhadě - po policistce není ani stopa. Najednou mu přímo do silnice vběhne asi čtrnáctiletá bláznivá holka ve školní uniformě. Snaží se ubrzdit auto a bourá. Jásejme, začíná Harryho noční můra plná krve, mrtvý těl, pohozených končetin, zcvoklých lidí, monster a zbraní!

Když se náš hrdina Harry probírá, tak si jako první všimne, že Cheryl je pryč. Okamžitě se vydá ji hledat do města. Teprve jakmile vystoupí, spatří Silent Hill v celé své kráse. Prostě paráda. V létě nám sněží a navíc je taková mlha, že vidí s prominutím velké hovno. Nevypadá to příliš bezpečně, avšak Harry je odhodlaný, že Cheryl musí najít za každou cenu a tak se nebojácně vydává dál. Jenom se tak prochází, když uslyší něčí kroky a později i uvidí dětskou siluetu. Vzhledem k tomu, že město skoro žádné obyvatele nemá, je jasné, kdo to je. Rozběhne se a následuje ji až do slepé uličky. Na konci jsou jen malá, zrezlá dvířka a na nich varování, že ho uvnitř čeká překvápko v podobě nebezpečného psa. Harry na upozornění zvysoka sere a vstupuje dovnitř. Bylo jeho jediné štěstí, že ten pejsek byl vykuchaný a rozpláclý o stěnu. Pokračujeme tedy dále, jelikož jsou zde další taková dvířka. Když je otevře, začne se najednou začne rozléhat siréna. Pak už jen s otevřenou hubou pozoruje, jak se svět mění přímo před očima.Ono nestačí, že je město zamlžené a sněží, nene. Všude je teď tma, krev a místo sněžení prší. Harry šmátrá po kapsách, až vytáhne zápalky. S jednou škrtne a najednou máme baterku. Tyto zápalky jsou totiž nejspíš kouzelné, protože nám nikdy nezhasnou! Dál už vidí jen atrakce. Rozbitý vozíček, u kterého se jedno kolečko stále točilo, postel s mrtvolou a kolem obří hejno much a konečně zlatý hřeb - ukřižovaná mrtvola! Harry nestačí žasnout, až si málem nevšimne, jak se kolem něj shromažďují potvory, které připomínají zombie děti s ostrými, ocelovými pařáty. Jelikož se nemohl hnout a neměl žádnou zbraň, tak jenom tupě zíral a čekal, až ho ty zrůdy zabijou. Pak už se jen skácí k zemi jako mrtvola.

Harry se probouzí v kavárně a vyděšeně se rozhlíží, na ksichtu má, jak se říká, vyděšený WTF pohled. Všechno to byl jen sen, otázkou však zůstává, jak se doprdele dostal do kavárny. Za sebou pak spatří onu policistku, která taky havarovala. Harry se zeptá jeho specifickou otázkou, co nás bude provázet po celou dobu.
"Have you seen a little girl? Seven years old. Short, black hair."
Překládat tuto větu doufám nemusím, tohle zvládne průměrný žák třetí třídy. Policistka odpoví, že Harry je jediný, koho ve městě viděla. Potom se navzájem představí - policistka se jmenuje Cybil Bennett a je ze sousedního města Brahams. Načež Harry se rozhodne, že opět půjde hrdinsky do města. To už ho Cybil zastaví s tím, že je to nebezpečné, ale tak když už, podá mu něco, co je velmi cenné a díky čemu jsem ji měla ráda - pistoli. Ještě ho upozorní, aby si dával pozor, musím ji citovat: "Hlavně si dej pozor, abys náhodou nevystřelil na člověka. A nebo že s tím postřelíš mě." Pak už odešla, protože prý spěchá. Zajímalo by mě, jak se do Brahams dostane, nejspíš pěšky, když její motorka je zničená.

V tu chvíli je Harry opět sám. Pobere věci, které uvidí, což jsou dva health drinky, mapa a kuchyňský nůž. Když už se chystá odejít, najednou uslyší hlasitě chrčet rádio. To kvůli přerostlému ptákovi staženému z kůže (na to, že už by mě být mrtvý, je opravdu překvapivě čilý!). Ten ho shodí na zem. Harry se okamžitě vzpamatovává, z kapsy vytahuje pistoli a střílí, až pták konečně padne mrtvý na zem. Načež Harry hlasitě do prázdna zakřičí, že tohle není sen a co je sakra s tímhle místem. V ten moment by většina lidí Silent Hillu ustoupila a vzdala se. HARRY NE. Dramaticky otvírá dveře a vstupuje vstříc Silent Hillu. Pak si vytáhne mapu a zaznačí si do ní, kde Cheryl šla ve snu. Velice moudrý tah, no nemyslíte? Chvíli utíká, pobíhá v kruzích okolo, vyhýbá se ptákům či propastím, co mají za úkol odříznout veškerou cestu (ze Silent Hilu není úniku :D) a sbírá náboje, až nakonec uvidí onu uličku. A je to tu zas, pouze s jediným rozdílem, že zlí pejsánci (také stažení z kůže) řádí okolo. Opět otvírá vrzající dvířka a opět je na o stěnu rozplajzlý pejsek. Ale pozor, vážení, pak už nastává změna. Jakmile totiž otvírá druhá dvířka, siréna slyšet není! To se Harrymu muselo pěkně ulevit. Šel tedy klidně dál a na konci, kde minule potkal ty "zombie děti", teď našel "jen" ocelovou trubku, náboje do pistole a zbytky Cherylina skicáku. Na něm byl poměrně děsivý obrázek, což měl být prý Harryho portrét. Brrr! Taky tam ležel jeden vyrvaný list, na kterém bylo napsáno "TO SCHOOL". Cheryliným rukopisem!

Pokračování příště. A věřte mi, že tohle bude ještě na hodně dlouhou dobu. Kdyby na tohle narazil náhodou nějaký hráč, tak ví, že tohle je samotný začátek! :D
Vaše Asuka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabča Gabča | Web | 8. července 2013 v 9:40 | Reagovat

Jsem mladá a chci se seznámit, klikni na můj webík abys zjistil víc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama